Co nas wyróżnia

1

Jako jedyni wykonujemy wiór o grubości 8 mm., dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe, nie wyginają się oraz nie pękają. Grubość naszego wióra pozwala nam na mocowanie go w miejscach niewidocznych, tzn., iż wióry leżą tak sztywno na dachu, że nie ma konieczności mocowania ich na końcach, gdzie są widoczne. Poprzez takie mocowanie dach nie traci na walorach estetycznych.

2

Wykonany przez nas dach osiąga grubość do 15 cm. Daje to łącznie pokrycie dachowe składające sie z trzynastu warstw.

3

Jako jedyni impregnujemy wióry bezpośrednio po ich wystruganiu. Zabezpiecza to wiór przeciwko pleśni i grzybom. Metoda wykorzystywana do impregnacji to metoda zanurzeniowa, która jest najskuteczniejszą i najbardziej korzystną metodą impregnacji, gdyż zabezpieczony jest cały wiór, wraz z jego środkiem(co widać po przełamaniu wióra). Dodatkowo tak zaimpregnowany wiór pozostaje przez około rok w kolorze żółtym. Do procesu impregnacji stosowany jest impregnat, który w swoim składzie nie zawiera żadnych soli.

4

Jako jedyni do wykonywania dachów stosujemy narzędzia pneumatyczne. Wiór mocowany jest za pomocą zszywek, dzięki czemu trzymany jest podwójnie i nie ma możliwości, by tak jak w przypadku użycia gwoździ łepek gwoździa odpadł. Każdy wiór osobno mocowany jest przy pomocy około 3 zszywek, co łącznie daje trwałość mocowania równą 6 gwoździom.

5

Jesteśmy w stanie wykonać najbardziej nietypowe obróbki przy wykorzystaniu takiej grubości materiału, jaki stosujemy. Jest on trudny do profilowania, aczkolwiek my wykonujemy to wzorowo. Każdy dowolny kształt dachu musi wyglądać idealnie.

6

Tak wygląda nasz dach po około 11 latach, który został wykonany z grubego materiału oraz był impregnowany metodą zanurzeniową.